Zadzwoń: (22) 886 74 50 - 54

Mieszkania w Ursusie Skoroszach

Ursus
Ursus, położony 9 km od centrum w zachodniej części Warszawy, jest jedną z najmniejszych dzielnic stolicy, zarówno pod względem powierzchni - zajmuje 9 km2, jak również pod względem liczby ludności - ta szacowana jest na około 50 000 osób.
Dzięki realizowanym i planowanym inwestycjom drogowym za około dwa lata zarówno dojazd z Ursusa do centrum Warszawy, jak i wyjazd z tej dzielnicy we wszystkich kierunkach Polski bedzie łatwiejszy niż z Białołęki, Wawra, Bemowa lub Ursynowa.
Według statystyk prowadzonych przez policję Ursus jest najbezpieczniejszą dzielnicą Warszawy.

Parki oraz tereny rekreacyjne

Ursus postrzegany jest jako zielona dzielnica. Na Skoroszach i w ich bliskim sąsiedztwie znajdują się:

 • dwa parki miejskie (park Achera, park Czechowicki),
 • liczne skwery oraz zieleńce,
 • obiekt rekreacyjny "Hasanka" (przy ul. Wojciechowskiego) - jest to jedyny tego typu obiekt w Warszawie; znajdują się tam liczne atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i dla mlodzieży,
 • place zabaw, w tym nowo otwarty przy ulicy Dzieci Warszawy 42,
 • pływalnia oraz park wodny przy ulicy Sosnkowskiego.

Obiekty handlowe:

 • Centrum handlowe Factory - bardzo dobrze znany Warszawiakom outlet markowej odzieży,
 • Centrum Familijne - otwarte jesienią 2008 przy ulicy Składkowskiego w bezpośrednim sąsiedztwie marketu Leroy Merlin. W centrum handlowym zlokalizowane są liczne sklepy, butiki, oraz punkty usługowe. Znaczną powierzchnię centrum zajmują delikatesy spożywcze "Alma".

Planowane i realizowane inwestycje drogowe:

 • Budowa ulicy Nowolazurowej. 10.06.2009r. wydano decyzję nr 2/URS/WLO/BEM/LD/09 o ustaleniu lokalizacji drogi powiatowej dla inwestycji: budowa ulicy Nowo-Lazurowej na odc. od Al. Jerozolimskich do Trasy AK. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Projekt Budowy ul. Nowolazurowej będzie się ubiegał o dofinansowanie przez Unię Europejską w latach 2007-2013. Projekt przewiduje realizację ulicy w dwóch etapach: W pierwszym etapie ma powstać odcinek od Al. Jerozolimskich do ul. Połczyńskiej. Będzie to ulica klasy "G" (główna ulica miejska), z dwiema jednokierunkowymi jezdniami po dwa pasy ruchu każda. Mieszkańcy Skoroszy dostaną się do arterii ul. Ryżową, która będzie się łączyła z ul. Nowolazurową sygnalizacją świetlną. Więcej informacji oraz mapa na stronie internetowej dzielnicy Ursus: http://www.ursus.warszawa.pl/inwestycje.php?kat=84 raz portalu www.skorosze24.pl
 • Rozbudowa Al. Jerozolimskich - kolejny etap. Przebudowa skrzyżowania Al. Jerozolimskich z ul. Łopuszańską oraz ul. Kleszczową. Dnia 19.05.2009 podpisano kontrakt na budowę węzła. Realizacja zakończy się maju 2011.Prace powinny ruszyły latem 2009 r. Projekt przewiduje budowę trzypoziomowego skrzyżowania, chodników oraz ścieżek rowerowych.
 • Budowa autostrady A2. Harmonogram prac przewiduje wybudowanie pięciu odcinków autostrady Stryków - Konotopa, mających łącznie 91 km do końca maja 2012 r. Dzięki temu zapewnione będzie autostradowe połączenie Warszawa - Łódź - Poznań - Berlin. W okolicach Strykowa pod Łodzią przetnie autostradę A1. Obecnie istnieje 252-kilometrowy odcinek A2 od Nowego Tomyśla do Strykowa. Po podpisaniu w dniu 7 lipca 2009 r. umowy z wykonawcą, rozpoczęła się budowa Autostradowej Obwodnicy Mińska Mazowieckiego (woj. mazowieckie), pierwszego odcinka autostrady A2 na wschód od Warszawy. Ruch z węzła Konotopa zostanie przekierowany na obwodnice Warszawy: - w kierunku północnym na drogę S8 - rozpoczęcie robót 19.02.2008 r. Planowana data ukończenia: 12.2010r - w kierunku południowym na drogę S2, która na odcinku Warszawskim opisana jest jako południowa obwodnica Warszawy (POW). Budowa odcinka od węzła Konotopa do ul. Puławskiej, wraz z towarzyszącym odcinkiem węzeł lotnisko -- węzeł Marynarska, przewidziana jest w terminie I kw.2010 -- II kw. 2012.
 • Budowa odcinka drogi ekspresowej Salomea-Janki. Początek arterii usytuowany będzie w Al. Jerozolimskich na wysokości ul. Dzieci Warszawy. Stąd trasa zmierzać będzie w kierunku Janek (z węzłami "Opacz" oraz "Sokołowska"). Trasa kończyć się będzie węzłem "Janki Małe" skąd ruch skierowany będzie na drogi S7 i S8 (Kraków i Katowice). Planowane lata rozpoczęcia i zakończenia robót budowlanych: III kw. 2010r.- II kw. 2012r.


O Skoroszach

Nasze Nagrody

Ebejot - najlepszy wystawca