Zadzwoń: (22) 886 74 50 - 54
Osiedle Skorosze na warszawskim Ursusie

Pytania i odpowiedzi

W jaki sposób można dojechać do centrum ? 

Nasze osiedla oddalone są ok. 8 km od centrum. Dystans ten można pokonać samochodem już w 15 min. Niezależnie od tego bardzo dobrze rozbudowana jest komunikacja miejska. Osiedle "Skorosze X" zlokalizowane będzie w bliskiej odległości od przystanków linii autobusowych 129, 178, 191, 207, 401 i 517 - odjeżdżających w stronę centrum Warszawy i jej dzielnic. Przystanek obsługiwany jest również przez linię nocną - 605. Nieopodal znajduje się dworzec PKP. 

Kto zarządza osiedlem po oddaniu budynków ? 

Budynkami od początku ich funkcjonowania zarządzają i administrują samodzielnie utworzone Wspólnoty Mieszkaniowe, których Zarząd wybierany jest spośród właścicieli mieszkań. Budynkami nie zarządza P.I.B. Ebejot Sp. z o.o. S.K.A. ani jakakolwiek firma wskazana przez Spółkę. 

Czy jest możliwość dokonywania zmian w wewnętrznym rozkładzie mieszkania ? 

Tak. Klient ma prawo do wprowadzenia zmian w lokalu w zakresie prac, które nie zostały jeszcze wykonane. Każdy Klient ma określony w umowie termin, do którego może wprowadzać zmiany w aranżacji wnętrza mieszkania obejmującej ustawienie ścianek działowych, punktów elektrycznych i hydraulicznych. Powyższe zmiany nie mogą naruszać konstrukcji i elewacji budynku. 

Jak jest rozwiązana kwestia garaży i parkingów na budowanych przez P.I.B. EBEJOT osiedlach ? 

Na każdym osiedlu miejsc parkingowych podziemnych i naziemnych jest łącznie minimum tyle ile mieszkań. Do wszystkich mieszkań oferowane są miejsca postojowe w garażu podziemnym. Niezależnie od tego, zawsze istnieje pula miejsc parkingowych naziemnych przeznaczonych dla mieszkańców i ich gości. 

Czy deweloper zapewnia wykonanie infrastruktury ? 

Infrastruktura jest zapewniona i wliczona w cenę mieszkania. Zawiera kanalizację miejską, wodę, gaz oraz elektryczność. Ogrzewanie oraz ciepłą wodę zapewnia lokalna kotłownia gazowa, znajdująca się w każdym z budynków. Dodatkowo w cenę mieszkania wliczone są ogrodzenie zewnętrzne, portiernia, brama wjazdowa na osiedle, drogi wewnętrzne, chodniki, oświetlenie terenu. Zapewniamy organizację zieleni na terenach wspólnych jak i w przydomowych ogródkach. Nie zapominamy także o dzieciach. Z myślą o nich organizujemy tereny rekreacji i dobrze wyposażone place zabawy. 

Czy istnieje możliwość podpisania umowy zobowiązującej w formie aktu notarialnego ? 

Oczywiście. Na życzenie klienta taka umowa jest podpisywana. 

Czy na realizowanych osiedlach zapewniony jest dostęp do mediów typu telefon, TV kablowa oraz Internet ? 

Osiedla wyposażone są w pełną infrastrukturę teletechniczną. Po odbiorze lokalu klient wybiera sobie jednego spośród wielu możliwych operatorów. 

Czy istnieje możliwość rezerwacji mieszkania ? 

Istnieje możliwość zarezerwowania wybranego przez siebie mieszkania. Rezerwacji można dokonać na okres do trzech dni roboczych wyłącznie osobiście w biurze sprzedaży. 

Czy balkon wliczony jest w cenę mieszkania? 

Balkony oraz tarasy są wliczone w cenę mieszkania. Wszystkie balkony oraz tarasy wykańczamy ostatecznie - wykładamy gresem. 

Czy w pobliżu znajdują się przedszkola oraz szkoły ? 

W najbliższym otoczeniu znajdują się trzy przedszkola państwowe (ul. Gąski Babinki, ul. Walerego Sławka, ul. Wapowskiego) oraz przedszkola prywatne (np. ul. Dzieci Warszawy 27A). Dwie najbliższe szkoły podstawowe zlokalizowane są przy ul. Walerego Sławka oraz przy ul. Gen. Sosnkowskiego. Nieopodal są także gimnazja (ul. Drzymały, ul. Konińska) oraz licea ogólnokształcące (ul. Sosnkowskiego, ul. Dzieci Warszawy). 

Czy w pobliżu znajdują się przychodnie zdrowia ? 

Przychodnia państwowa znajduje się przy ul. Sosnkowskiego. (15 min pieszo od osiedli) Przyjmują tam lekarze interniści, pediatrzy oraz lekarze specjaliści. W najbliższym otoczeniu znajdują się ponadto niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, które w ramach podpisanego z NFZ kontraktem przyjmują nieodpłatnie do lekarzy internistów oraz pediatrów. 

Czy w pobliżu znajdują się obiekty sportowe? 

Przy ul. Gen. Sosnkowskiego znajduje się kryty basen oraz stadion piłkarski.

Jaką rękojmią objęte są kupowane mieszkania? 

Kupowane mieszkania objęte są trzyletnią rękojmią. Roboty wykonane przez Nabywcę nie są objęte rękojmią sprzedającego. 

Czy w okolicy realizowanych osiedli planowane są zmiany w układzie drogowym ułatwiające komunikacje z centrum ? 

W zachodniej części Warszawy przewidziane są znaczące zmiany szlaków komunikacyjnych. Począwszy od rozbudowywanych Alej Jerozolimskich (bezkolizyjne skrzyżowania z ul. Popularną oraz Łopuszńską), planowaną ul. Nowolazurową kończywszy na zmianach dróg wynikających z doprowadzenia do zachodnich rogatek Warszawy autostrady A2. W biurze firmy EBEJOT możecie się Państwo zapoznać z mapami planowanej rozbudowy sieci drogowej. 

Ile mieszkań wybudował dotychczas EBEJOT? 

Na dotychczasowych 9 osiedlach firma wybudowała ponad 3400 mieszkań. Osiedla zajmują ponad 20 ha powierzchni. 

Jakie są plany inwestycyjne EBEJOT na najbliższy czas? 

Zainteresowanie klientów inwestycjami EBEJOT-u stale rośnie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nabywców planujemy kolejne inwestycje. W przygotowaniu jest duże osiedle Skorosze XI - 1200 lokali. Planujemy budowę do 400 mieszkań rocznie - tak aby móc gwarantować ich wysoką jakość. 

Czy poza inwestycjami związanymi z budownictwem mieszkaniowym firma planuje realizację domów jednorodzinnych?

Ebejot planuje rownież realizację zabudowy jednorodzinnej. Z opinii mieszkańców osiedli Skorosze wynika, że duża ich część w bliższej bądź dalszej przyszłości planuje zakup segmentu lub domu jednorodzinnego. To właśnie dla nich zamierzamy wybudować osiedle domków jednorodzinnych. Stawiając na jakość a nie skalę prowadzonych inwestycji budujemy zaufanie klientów, którzy póki co nabywają w Ebejocie coraz to większe mieszkania a już niedługo będą mogli u nas zakupić swój wymarzony dom lub segment.


O Skoroszach

Nasze Nagrody

Ebejot - najlepszy wystawca